SC3326F-331
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SC3326F-331
Manufacturer
Signal Transformer
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 330UH 700MA 880MOHM SM
Manufacturer :
Signal Transformer
Product Category :
Fixed Inductors
Current Rating (Amps) :
700mA
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Tolerance :
±20%
Package / Case :
Nonstandard
Width :
9.906mm
Length :
13.462mm
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Mount :
Surface Mount
Factory Lead Time :
18 Weeks
Shielding :
Unshielded
Series :
SC3326F
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.315 8.00mm
Type :
Wirewound
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height :
8.001mm
Size / Dimension :
0.530Lx0.390W 13.45mmx9.90mm
Current - Saturation :
1.4A
Test Frequency :
100kHz
Current Rating :
1.4A
DC Resistance (DCR) :
880mOhm Max
Inductance :
330μH
Datasheets
SC3326F-331
Signal Transformer SC3326F-331
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD