SC3316F-470
Mfr.Part #
SC3316F-470
Manufacturer
Signal Transformer
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 47UH 1.8A 160 MOHM SMD
Manufacturer :
Signal Transformer
Product Category :
Fixed Inductors
Max Operating Temperature :
125°C
Inductance :
47μH
Type :
Wirewound
Test Frequency :
100kHz
DC Resistance (DCR) :
160mOhm Max
Width :
9.906mm
Composition :
Wirewound
Current Rating (Amps) :
1.8A
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Tolerance :
±20%
Published :
Height Seated (Max) :
0.205 5.21mm
Current - Saturation :
1.6A
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
Nonstandard
Mounting Type :
Surface Mount
Shielding :
Unshielded
Min Operating Temperature :
-40°C
Factory Lead Time :
18 Weeks
Size / Dimension :
0.530Lx0.390W 13.45mmx9.90mm
Mount :
Surface Mount
Current Rating :
1.8A
Series :
SC3316F
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Length :
13.462mm
Datasheets
SC3316F-470
Signal Transformer SC3316F-470
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD