SC3316C-151
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SC3316C-151
Manufacturer
Signal Transformer
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 150UH 490MA 1.29OHM SM
Manufacturer :
Signal Transformer
Product Category :
Fixed Inductors
Test Frequency :
100kHz
Series :
SC3316C
Max Operating Temperature :
125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
13.462mm
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Current Rating (Amps) :
490mA
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Factory Lead Time :
18 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount
Inductance :
150μH
Width :
9.906mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
DC Resistance (DCR) :
1.29Ohm Max
Current Rating :
490mA
Size / Dimension :
0.530Lx0.390W 13.45mmx9.90mm
Current - Saturation :
700mA
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±20%
Min Operating Temperature :
-40°C
Height Seated (Max) :
0.200 5.08mm
Mount :
Surface Mount
Published :
Shielding :
Shielded
Package / Case :
Nonstandard
Datasheets
SC3316C-151
Signal Transformer SC3316C-151
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD