SC32B-560
Mfr.Part #
SC32B-560
Description
FIXED IND 56UH 430MA 1.25OHM SMD
Current - Saturation :
290mA
Inductance :
56μH
Current Rating (Amps) :
430mA
Length :
4.0894mm
Size / Dimension :
0.161Lx0.157W 4.10mmx4.00mm
Tolerance :
±20%
Test Frequency :
100kHz
Published :
Height :
2.9972mm
Current Rating :
290mA
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Height Seated (Max) :
0.118 3.00mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
DC Resistance (DCR) :
1.25Ohm Max
Width :
3.9878mm
Datasheets
SC32B-560
Signal Transformer SC32B-560
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD