SC32B-330
Mfr.Part #
SC32B-330
Description
FIXED IND 33UH 580MA 760MOHM SMD
Fixed Inductors
Published :
Width :
3.9878mm
Current - Saturation :
380mA
Current Rating (Amps) :
580mA
Inductance :
33μH
Height Seated (Max) :
0.118 3.00mm
DC Resistance (DCR) :
760mOhm Max
Length :
4.0894mm
Current Rating :
380mA
Height :
2.9972mm
Size / Dimension :
0.161Lx0.157W 4.10mmx4.00mm
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Test Frequency :
100kHz
Datasheets
SC32B-330
Signal Transformer SC32B-330
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD