SC32B-150
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SC32B-150
Manufacturer
Signal Transformer
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 15UH 860MA 310MOHM SMD
Manufacturer :
Signal Transformer
Product Category :
Fixed Inductors
Mount :
Surface Mount
Series :
SC32B
Factory Lead Time :
18 Weeks
Size / Dimension :
0.161Lx0.157W 4.10mmx4.00mm
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-40°C~125°C
DC Resistance (DCR) :
310mOhm Max
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Current Rating (Amps) :
860mA
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Test Frequency :
100kHz
Height :
2.9972mm
Type :
Wirewound
Shielding :
Unshielded
Length :
4.0894mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Inductance :
15μH
Mounting Type :
Surface Mount
Width :
3.9878mm
Package / Case :
Nonstandard
Current - Saturation :
635mA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.118 3.00mm
Current Rating :
635mA
Datasheets
SC32B-150
Signal Transformer SC32B-150
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD