SC312MF-390
Mfr.Part #
SC312MF-390
Description
FIXED IND 39UH 270MA 2.85OHM SMD
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Size / Dimension :
0.150Lx0.150W 3.80mmx3.80mm
Current - Saturation :
500mA
Inductance :
39μH
Published :
Width :
3.81mm
Current Rating (Amps) :
270mA
Height :
1.3462mm
Current Rating :
500mA
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Test Frequency :
100kHz
Tolerance :
±20%
Height Seated (Max) :
0.053 1.35mm
Length :
3.81mm
DC Resistance (DCR) :
2.85Ohm Max
Datasheets
SC312MF-390
Signal Transformer SC312MF-390
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD