SC312MF-120
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SC312MF-120
Manufacturer
Signal Transformer
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 12UH 500MA 792MOHM SMD
Manufacturer :
Signal Transformer
Product Category :
Fixed Inductors
Tolerance :
±20%
Height Seated (Max) :
0.053 1.35mm
Inductance :
12μH
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
Nonstandard
Published :
Mounting Type :
Surface Mount
Current Rating :
850mA
Shielding :
Shielded
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mount :
Surface Mount
Height :
1.3462mm
Current - Saturation :
850mA
Type :
Wirewound
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Series :
SC312MF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.150Lx0.150W 3.80mmx3.80mm
Width :
3.81mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
DC Resistance (DCR) :
792mOhm Max
Test Frequency :
100kHz
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Current Rating (Amps) :
500mA
Length :
3.81mm
Datasheets
SC312MF-120
Signal Transformer SC312MF-120
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD