SC2506-151
Mfr.Part #
SC2506-151
Manufacturer
Signal Transformer
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 150UH 300MA 3.4OHM SMD
Manufacturer :
Signal Transformer
Product Category :
Fixed Inductors
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Test Frequency :
100kHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Current Rating :
250mA
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
SC2506
Height :
1.651mm
Package / Case :
Nonstandard
Published :
Current Rating (Amps) :
300mA
Shielding :
Unshielded
Current - Saturation :
250mA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Inductance :
150μH
Mount :
Surface Mount
Length :
9.2456mm
Width :
7.874mm
Height Seated (Max) :
0.065 1.65mm
DC Resistance (DCR) :
3.4Ohm Max
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.364Lx0.310W 9.25mmx7.87mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount
Datasheets
SC2506-151
Signal Transformer SC2506-151
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD