SC24ML-1S6
Mfr.Part #
SC24ML-1S6
Manufacturer
Souriau-Sunbank by Eaton
Description
CONN SOCKET 24-26AWG GOLD CRIMP
Manufacturer :
Souriau-Sunbank by Eaton
Product Category :
Multi Purpose
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Contact Gender :
FEMALE
Pin or Socket :
Socket
Wire Size (Max) :
24 AWG
Factory Lead Time :
17 Weeks
Assembly Item Name :
Contact
Contact Resistance :
6mOhm
Rated Current :
13A