SC1812JKNPOWBN471
Mfr.Part #
SC1812JKNPOWBN471
Manufacturer
YAGEO
Description
CAP CER NPO 1812
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Ceramic Capacitors
Capacitance :
470pF
Voltage - Rated :
250V
Dielectric :
C0G
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
4.5mm
Temperature Coefficient :
30 ppm/°C
REACH SVHC :
No SVHC
Case Code (Imperial) :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Voltage - Rated DC :
250V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
5%
Case Code (Metric) :
Depth :
3.2mm
Datasheets
SC1812JKNPOWBN471
Ceramic Capacitor 30ppm C 5% 470pF 250V