SC105B-470
Mfr.Part #
SC105B-470
Description
FIXED IND 47UH 1.6A 210 MOHM SMD
Factory Lead Time :
12 Weeks
Width :
9.8044mm
Series :
SC105B
Height Seated (Max) :
0.236 6.00mm
Inductance :
47μH
Size / Dimension :
0.429Lx0.386W 10.90mmx9.80mm
Current - Saturation :
1.28A
Test Frequency :
2.52MHz
Current Rating :
1.28A
Current Rating (Amps) :
1.6A
Tolerance :
±20%
Inductance Frequency - Test :
2.52MHz
Published :
Length :
10.8966mm
DC Resistance (DCR) :
210mOhm Max
Height :
5.9944mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Datasheets
SC105B-470
Signal Transformer SC105B-470
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD