SC105B-391
Mfr.Part #
SC105B-391
Description
FIXED IND 390UH 580MA 1.3OHM SMD
Fixed Inductors
Published :
Current - Saturation :
480mA
DC Resistance (DCR) :
1.3Ohm Max
Series :
SC105B
Size / Dimension :
0.429Lx0.386W 10.90mmx9.80mm
Width :
9.8044mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Inductance :
390μH
Current Rating (Amps) :
580mA
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Length :
10.8966mm
Inductance Frequency - Test :
1kHz
Height :
5.9944mm
Tolerance :
±20%
Height Seated (Max) :
0.236 6.00mm
Current Rating :
480mA
Test Frequency :
1kHz
Datasheets
SC105B-391
Signal Transformer SC105B-391
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD