SC105B-150
Mfr.Part #
SC105B-150
Description
FIXED IND 15UH 2.9A 80 MOHM SMD
Inductance :
15μH
Tolerance :
±20%
Inductance Frequency - Test :
2.52MHz
Height Seated (Max) :
0.236 6.00mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
DC Resistance (DCR) :
80mOhm Max
Height :
5.9944mm
Length :
10.8966mm
Current - Saturation :
2.27A
Current Rating (Amps) :
2.9A
Test Frequency :
2.52MHz
Width :
9.8044mm
Current Rating :
2.27A
Series :
SC105B
Size / Dimension :
0.429Lx0.386W 10.90mmx9.80mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Datasheets
SC105B-150
Signal Transformer SC105B-150
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD