SBSMP5000223MXT
Mfr.Part #
SBSMP5000223MXT
GENERAL PURPOSE
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Voltage - Rated DC :
500V
Depth :
5mm
Matte Tin (Sn)
Dielectric :
X7R
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max DC Current :
10A
Tolerance :
20%
Termination :
Flat
Insertion Loss (Max) :
60 dB
Inductance :
0.5 µH
DC Resistance (DCR) (Max) :
0.005ohm
Attenuation Value :
44dB @ 100MHz
Number of Functions :
1
Max Current Rating :
10A
Length :
5.7mm
Current Rating :
10A
PI-TYPE CIRCUIT
Filter Order :
3rd
Height :
0.133 3.38mm
Values :
C = 0.022μF
DC Resistance (DCR) :
5mOhm
Series :
SBSM
Circuit Type :
Filter
Packing Method :
Tape and Reel
Current :
20A
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
No
Capacitance :
22nF
Max Voltage Rating (DC) :
500V