SBSMP0500474MXT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SBSMP0500474MXT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2220 (5750 Metric), 3 PC Pad
Datasheet
Download
Description
SURFACE MOUNT C AND PI FILTER
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
EMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Additional Feature :
PI-TYPE CIRCUIT
Packing Method :
TR, 7 INCH
Filter Order :
3rd
Insertion Loss (Max) :
60 dB
Length :
6.6mm
Series :
SBSM
Factory Lead Time :
11 Weeks
Capacitance :
470nF
Termination :
Flat
Circuit Type :
Filter
Number of Functions :
1
Max Voltage Rating (DC) :
50V
Type :
Low Pass
Published :
Max Current Rating :
10A
Inductance :
0.5 µH
Height :
0.133 3.38mm
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
20%
Current Rating :
10A
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
2220 (5750 Metric), 3 PC Pad
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Number of Channels :
1
Mounting Type :
Surface Mount
Applications :
GENERAL PURPOSE
Max DC Current :
10A
Attenuation Value :
44dB @ 100MHz
Depth :
5mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ESD Protection :
No
Values :
C = 0.47μF
Current :
20A
Packaging :
Tape and Reel (TR)
DC Resistance (DCR) :
5mOhm
DC Resistance (DCR) (Max) :
0.005ohm
Voltage - Rated DC :
500V