SBSMC5000103MXR
Mfr.Part #
SBSMC5000103MXR
Package / Case
2220 (5750 Metric), 3 PC Pad
Description
SURFACE MOUNT C AND PI FILTER
Product Category :
Feed Through Capacitors
Capacitance :
10000pF
Package / Case :
2220 (5750 Metric), 3 PC Pad
Additional Feature :
C-TYPE CIRCUIT
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Height (Max) :
0.133 3.38mm
Physical Dimension :
L5.7XB5.0XH3.18 (mm)/L0.224XB0.197XH0.125 (inch)
JESD-609 Code :
e3
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Length :
5.7mm
Insertion Loss :
50dB @ 100MHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
X7R
Tolerance :
±20%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packing Method :
Tape and Reel
DC Resistance (DCR) (Max) :
0.005ohm
Voltage - Rated :
500V
Factory Lead Time :
11 Weeks
Series :
SBSM
Current :
20A
Width :
5mm