SB28B1501
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SB28B1501
Manufacturer
Leader Tech Inc.
Description
FERRITE 80OHM HINGED 19.10MM
Manufacturer :
Leader Tech Inc.
Product Category :
Cable Ferrites
Published :
Length :
1.000 25.40mm
Diameter - Inner :
0.752 Dia (19.10mm)
Mounting Type :
Free Hanging
Type :
Flat
Design :
Hinged (Snap On)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Thickness :
19.1mm
Factory Lead Time :
4 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Impedance @ Frequency :
80Ohm @ 100MHz
Width :
9.5mm
Outer Dimension :
1.500 W x 0.752 H (38.10mm x 19.10mm)
Material :
28
Datasheets
SB28B1501
SB28B1501 datasheet pdf and Cable Ferrites product details from Leader Tech Inc. stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FERRITE CORE 150 OHM SOLID
  • Würth Elektronik
    FERRITE CORE 246 OHM HINGED 8MM
    FERRITE CORE 100 OHM SOLID
    FERRITE CORE 338 OHM SOLID
    FERRITE CORE 321 OHM HINGED 6MM