SA64-E3/54
Mfr.Part #
SA64-E3/54
Manufacturer
Vishay
Description
TVS DIODE 64VWM 114VC DO204AC
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Published :
Max Surge Current :
4.4A
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
64V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Supplier Device Package :
DO-204AC (DO-15)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
TransZorb®
Mounting Type :
Through Hole
Operating Supply Voltage :
64V
Peak Pulse Current :
4.4A
Composition :
Zener
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Breakdown (Min) :
71.1V
Clamping Voltage :
114V
Peak Pulse Power :
500W
Type :
Zener
Number of Pins :
2
Max Operating Temperature :
175°C
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
114V
Number of Unidirectional Channels :
1
Reverse Standoff Voltage :
64V
Unidirectional Channels :
1
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
4.4A
Power - Peak Pulse :
500W
Breakdown Voltage :
71.1V