SA60-E3/54
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SA60-E3/54
Manufacturer
Vishay
Package / Case
DO-204AC, DO-15, Axial
Datasheet
Download
Description
TVS DIODE 60VWM 107VC DO204AC
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Series :
TransZorb®
Package / Case :
DO-204AC, DO-15, Axial
Supplier Device Package :
DO-204AC (DO-15)
Power - Peak Pulse :
500W
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Breakdown (Min) :
66.7V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
107V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
60V
Power Line Protection :
No
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
4.7A