SA58AHA0G
Mfr.Part #
SA58AHA0G
Description
TVS DIODE 58VWM 93.6VC DO204AC
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ
Packaging :
Tape and Box (TB)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
93.6V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
5.6A
Power - Peak Pulse :
500W
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
58V
DO-204AC, DO-15, Axial
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
64.4V