SA51CAHA0G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SA51CAHA0G
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
Package / Case
DO-204AC, DO-15, Axial
Datasheet
Download
Description
TVS DIODE 51VWM 82.4VC DO204AC
Manufacturer :
Taiwan Semiconductor
Product Category :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
51V
Bidirectional Channels :
1
Package / Case :
DO-204AC, DO-15, Axial
Packaging :
Tape and Box (TB)
Factory Lead Time :
10 Weeks
Type :
Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
82.4V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power Line Protection :
No
Applications :
Automotive
Power - Peak Pulse :
500W
Series :
Automotive, AEC-Q101, SA
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ
Supplier Device Package :
DO-204AC (DO-15)
Voltage - Breakdown (Min) :
56.7V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
6.3A