SA48CAHA0G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SA48CAHA0G
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
Package / Case
DO-204AC, DO-15, Axial
Datasheet
Download
Description
TVS DIODE 48VWM 77.4VC DO204AC
Manufacturer :
Taiwan Semiconductor
Product Category :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
77.4V
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ
Packaging :
Tape and Box (TB)
Applications :
Automotive
Power - Peak Pulse :
500W
Type :
Zener
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
48V
Supplier Device Package :
DO-204AC (DO-15)
Package / Case :
DO-204AC, DO-15, Axial
Factory Lead Time :
10 Weeks
Bidirectional Channels :
1
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Through Hole
Power Line Protection :
No
Series :
Automotive, AEC-Q101, SA
Voltage - Breakdown (Min) :
53.3V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
6.7A