SA30CAHB0G
Mfr.Part #
SA30CAHB0G
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
Package / Case
DO-204AC, DO-15, Axial
Description
TVS DIODE 30VWM 64.3VC DO204AC
Manufacturer :
Taiwan Semiconductor
Product Category :
Package / Case :
DO-204AC, DO-15, Axial
Voltage - Breakdown (Min) :
33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
64.3V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
Automotive, AEC-Q101, SA
Supplier Device Package :
DO-204AC (DO-15)
Type :
Zener
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
30V
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
10 Weeks
Bidirectional Channels :
1
Mounting Type :
Through Hole
Power Line Protection :
No
Packaging :
Bulk
Applications :
Automotive
Power - Peak Pulse :
500W
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
10.8A