SA28CAHB0G
Mfr.Part #
SA28CAHB0G
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
Package / Case
DO-204AC, DO-15, Axial
Description
TVS DIODE 28VWM 59VC DO204AC
Manufacturer :
Taiwan Semiconductor
Product Category :
Mounting Type :
Through Hole
Power - Peak Pulse :
500W
Supplier Device Package :
DO-204AC (DO-15)
Factory Lead Time :
10 Weeks
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
28V
Applications :
Automotive
Package / Case :
DO-204AC, DO-15, Axial
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ
Packaging :
Bulk
Type :
Zener
Voltage - Breakdown (Min) :
31.1V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
59V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
11.5A