SA22AHA0G
Mfr.Part #
SA22AHA0G
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
Package / Case
DO-204AC, DO-15, Axial
Description
TVS DIODE 22VWM 46.6VC DO204AC
Manufacturer :
Taiwan Semiconductor
Product Category :
Supplier Device Package :
DO-204AC (DO-15)
Packaging :
Tape and Box (TB)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
46.6V
Applications :
Automotive
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ
Power Line Protection :
No
Unidirectional Channels :
1
Type :
Zener
Package / Case :
DO-204AC, DO-15, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
22V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
14.7A
Power - Peak Pulse :
500W
Voltage - Breakdown (Min) :
24.4V