SA110CAHA0G
Mfr.Part #
SA110CAHA0G
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
Package / Case
DO-204AC, DO-15, Axial
Description
TVS DIODE 110VWM 177VC DO204AC
Manufacturer :
Taiwan Semiconductor
Product Category :
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ
Series :
Automotive, AEC-Q101, SA
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
177V
Type :
Zener
Supplier Device Package :
DO-204AC (DO-15)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power Line Protection :
No
Applications :
Automotive
Power - Peak Pulse :
500W
Factory Lead Time :
10 Weeks
Packaging :
Tape and Box (TB)
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
110V
Package / Case :
DO-204AC, DO-15, Axial
Voltage - Breakdown (Min) :
122V
Mounting Type :
Through Hole
Bidirectional Channels :
1
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
2.9A