SA10CAHB0G
Mfr.Part #
SA10CAHB0G
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
Package / Case
DO-204AC, DO-15, Axial
Description
TVS DIODE 10VWM 17VC DO204AC
Manufacturer :
Taiwan Semiconductor
Product Category :
Power Line Protection :
No
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ
Package / Case :
DO-204AC, DO-15, Axial
Voltage - Breakdown (Min) :
11.1V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Type :
Zener
Supplier Device Package :
DO-204AC (DO-15)
Applications :
Automotive
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
10V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
30A
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
17V
Packaging :
Bulk
Power - Peak Pulse :
500W