SA101C152JAA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SA101C152JAA
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1500PF 100V X7R AXIAL
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Ceramic Capacitors
Series :
SpinGuard® SA
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Terminations :
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
11 Weeks
Lead Style :
Straight
Size / Dimension :
0.100Diax0.170L 2.54mmx4.32mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
ECCN Code :
EAR99
Diameter - Inside :
445 μm
Pbfree Code :
No
Package / Case :
Axial
Temperature Characteristics Code :
X7R
Radiation Hardening :
No
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated DC :
100V
Multilayer :
yes
Temperature Coefficient :
X7R
Lead Length :
25.4mm
Tolerance :
±5%