SA101C103MAR
Mfr.Part #
SA101C103MAR
Description
CAP CER 10000PF 100V X7R AXIAL
Tolerance :
±20%
Capacitance :
10000pF
Factory Lead Time :
10 Weeks
Voltage - Rated DC :
100V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.100Diax0.170L 2.54mmx4.32mm
Lead Style :
Straight
Mounting Type :
Through Hole
Published :
Temperature Coefficient :
X7R
Through Hole
Series :
SpinGuard® SA
Packaging :
Tape and Box (TB)
Datasheets
SA101C103MAR
KYOCERA AVX SA101C103MAR
SpinGuard® SA 10000pF Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.100Diax0.170L 2.54mmx4.32mm -55°C~125°C Through Hole Axial