SA101A821KAA
Mfr.Part #
SA101A821KAA
Description
CAP CER 820PF 100V NP0 AXIAL
Ceramic Capacitors
Lead Length :
25.4mm
Voltage - Rated DC :
100V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Shape :
Wire
Number of Pins :
2
Tolerance :
±10%
Through Hole
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
ECCN Code :
EAR99
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Temperature Characteristics Code :
C0G
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Diameter - Inside :
445 μm
Pbfree Code :
No
Capacitance :
820pF
Number of Terminations :
2
Dielectric :
C0G
Diameter :
2.54mm
Packing Method :
TR, 14 INCH
Operating Temperature :
-55°C~125°C