SA101A471JAA-LF
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SA101A471JAA-LF
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 470PF 100V NP0 AXIAL
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Ceramic Capacitors
Size / Dimension :
0.100Diax0.170L 2.54mmx4.32mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Applications :
GENERAL PURPOSE
Mount :
Through Hole
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
Axial
Voltage - Rated :
100V
Capacitance :
470pF
Published :
Max Operating Temperature :
125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
4.318mm
Series :
SpinGuard® SA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Style :
Straight
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±5%
Datasheets
SA101A471JAA-LF
KYOCERA AVX SA101A471JAA-LF
SpinGuard® SA 470pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.100Diax0.170L 2.54mmx4.32mm -55°C~125°C Through Hole Axial
SA101A471JAA-LF Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.100Diax0.170L 2.54mmx4.32mm.Temperatures greater than -55°C are needed for stable operation.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
SA101A471JAA-LF Features
a size/dimension of 0.100Diax0.170L 2.54mmx4.32mm