S8658PL12RTNF
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
S8658PL12RTNF
Manufacturer
TE Connectivity Laird
Description
PANEL LHCP 12IN RTNF
Manufacturer :
TE Connectivity Laird
Product Category :
RF Antennas
Frequency Group :
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Termination :
TNC Female
Subcategory :
Antennas
Frequency Range :
865MHz ~ 868MHz
Ingress Protection :
Height (Max) :
1.319 (33.50mm)
Gain :
Product Category :
Antennas
Series :
Number of Bands :
1
Applications :
GENERAL PURPOSE
TE Connectivity
Return Loss :
Base Product Number :
S8658PL12
Antenna Type :
Panel
Product Status :
Active
Features :
VSWR :
1.5
Product Type :
Unspecified Antennas
Termination Style :
Connector
Brand :
TE Connectivity / Laird External Antennas
Package :
Bulk
Frequency (Center/Band) :
866.5MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Antenna Connector Type :
N Female
Datasheets
S8658PL12RTNF
1 Bands Panel UHF (300MHz ~ 1GHz) Surface Mount TNC Female 866.5MHz - 1.319 (33.50mm) General Purpose