S6E2C59J0AGV2000A
Mfr.Part #
S6E2C59J0AGV2000A
Package / Case
176-LQFP
Description
IC MCU 32BIT 1.5MB FLASH 176LQFP
Speed :
200MHz
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Package / Case :
176-LQFP
Program Memory Size :
1.5MB 1.5M x 8
32-Bit
Pbfree Code :
yes
RAM Size :
192K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2.7V~5.5V
Connectivity :
CANbus, CSIO, EBI/EMI, I2C, LINbus, SD, SPI, UART/USART, USB
Number of I/O :
152
Series :
FM4 S6E2C5
Packaging :
Tray
Operating Temperature :
-40°C~125°C TA