S51512MP36RSM
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
S51512MP36RSM
Manufacturer
TE Connectivity Laird
Description
RF ANT 5.3GHZ PANEL CAB BRKT 36"
Manufacturer :
TE Connectivity Laird
Product Category :
RF Antennas
Frequency Range :
5.15GHz ~ 5.35GHz
Frequency (Center/Band) :
5.3GHz
Return Loss :
Product Status :
Active
Package :
Bulk
Termination :
RP-SMA Male
Antenna Type :
Panel
Height (Max) :
1.500 (38.10mm)
Frequency Group :
SHF (f > 4GHz)
Ingress Protection :
Mounting Type :
Bracket Mount
RF Family/Standard :
WiFi
Applications :
WiMax™
Series :
VSWR :
1.5
Number of Bands :
1
Features :
Cable - 914mm
Base Product Number :
S51512
Gain :
12dBi
Datasheets
S51512MP36RSM
1 Bands Panel SHF (f > 4GHz) Bracket Mount RP-SMA Male 5.3GHz 12dBi 1.500 (38.10mm) WiMax™