S509C33SL0R63L7R
- Mfr.Part #
- S509C33SL0R63L7R
- Manufacturer
- Vishay
- Package / Case
- Radial, Disc
- Datasheet
- Download
- Description
- CAP CER 5PF 3KV SL RADIAL
- Manufacturer :
- Vishay
- Product Category :
- Ceramic Capacitors
- Capacitance :
- 5pF
- Mounting Type :
- Through Hole
- Min Operating Temperature :
- -55°C
- Packaging :
- Bulk
- Temperature Coefficient :
- SL
- Factory Lead Time :
- 10 Weeks
- Applications :
- GENERAL PURPOSE
- Moisture Sensitivity Level (MSL) :
- 1 (Unlimited)
- Operating Temperature :
- -55°C~125°C
- Tolerance :
- ±0.25pF
- Series :
- S
- Max Operating Temperature :
- 125°C
- Package / Case :
- Radial, Disc
- Lead Pitch :
- 7.5mm
- Mount :
- Through Hole
- Voltage - Rated :
- 3000V 3kV
- RoHS Status :
- ROHS3 Compliant
- Termination :
- Radial
- Datasheets
- S509C33SL0R63L7R
S 5pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±0.25pF SL -55°C~125°C Through Hole Radial, Disc
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Manufacturer related products
Catalog related products
Related products
| Part | Manufacturer | Stock | Description |
|---|---|---|---|
| S509-46 | Vishay | 19,468 | CONN QC TAB R/A 6.3MM SOLDER |