S4-221RF1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
S4-221RF1
Manufacturer
Riedon
Package / Case
4525 J-Lead
Datasheet
Download
Description
RES SMD 221 OHM 1% 2W 4525
Manufacturer :
Riedon
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Min Operating Temperature :
-55°C
Published :
Length :
11.4046mm
Number of Terminations :
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±1%
Series :
S
Factory Lead Time :
8 Weeks
Width :
6.4008mm
Height Seated (Max) :
0.197 5.00mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.449Lx0.252W 11.40mmx6.40mm
Composition :
Wirewound
Max Operating Temperature :
275°C
Power (Watts) :
2W
Height :
5.0038mm
Resistance :
221Ohms
Package / Case :
4525 J-Lead
Operating Temperature :
-55°C~275°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Power Dissipation :
2W
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Feature :
Current Sense, Flame Proof, Moisture Resistant, Pulse Withstanding, Safety
Datasheets
S4-221RF1
Riedon S4-221RF1
S Series, Wirewound, 221Ohms, 2W, ±1%, -55°C~275°C