S24C3V3T50BL2
Mfr.Part #
S24C3V3T50BL2
Manufacturer
Vicor
Description
T 18/36/24 3.3V/ 15.2A
Manufacturer :
Vicor
Product Category :
JESD-609 Code :
e0
Number of Outputs :
1
Reach Compliance Code :
not_compliant
JESD-30 Code :
R-XDFM-P7
Operating Temperature (Max) :
100°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Temperature Grade :
Industrial
Number of Terminations :
7
Operating Temperature (Min) :
-40°C
Terminal Position :
Dual
Input Voltage (Min) :
18V
Analog IC - Other Type :
DC-DC REGULATED POWER SUPPLY MODULE
Surface Mount :
No
Total Power Output-Max :
50W
Input Voltage (Max) :
36V
ECCN Code :
EAR99
Output Voltage-Max :
3.63V
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Input Voltage-Nom :
24V
Number of Functions :
1
Terminal Form :
PIN/PEG
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Output Voltage-Min :
0.33V
Factory Lead Time :
16 Weeks
Trim/Adjustable Output :
yes
Output Voltage :
3.3V
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Datasheets
S24C3V3T50BL2
Vicor S24C3V3T50BL2
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD