S2307MP18SMM
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
S2307MP18SMM
Manufacturer
TE Connectivity Laird
Description
RF ANT 2.4GHZ PANEL CAB CHAS 18"
Manufacturer :
TE Connectivity Laird
Product Category :
RF Antennas
Frequency (Center/Band) :
2.4GHz
Gain :
7.5dBi
Ingress Protection :
Frequency Range :
2.3GHz ~ 2.5GHz
Frequency Group :
UHF (2GHz ~ 3GHz)
Termination :
SMA Male
Series :
DirectLink™
RF Family/Standard :
WiFi
Product Status :
Obsolete
Return Loss :
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Bands :
1
Antenna Type :
Panel
VSWR :
1.5
Package :
Bulk
Power - Max :
75 W
Features :
Cable - 457mm
Applications :
WiMax™
Height (Max) :
1.500 (38.10mm)
Datasheets
S2307MP18SMM
1 Bands Panel UHF (2GHz ~ 3GHz) Chassis Mount SMA Male 2.4GHz 7.5dBi 1.500 (38.10mm) WiMax™