S20KAC-P07MCC0-200S
Mfr.Part #
S20KAC-P07MCC0-200S
Description
CONN PLUG MALE 7P GOLD SLDR CUP
Operating Temperature :
-40°C~120°C
Number of Positions :
7
Cable Opening :
0.059 ~ 0.079 (1.50mm ~ 2.00mm)
Plug, Male Pins
ODU S20KAC-P07MCC0-200S
Plug, Male Pins Brass Free Hanging (In-Line) 7 Positions Solder Cup Gold Chrome over Nickel Bulk A Push-Pull
S20KAC-P07MCC0-200S Overview
S20KAC-P07MCC0-200S Features
ODU MINI-SNAP® K series
S20KAC-P07MCC0-200S Applications
There are a lot of ODU
S20KAC-P07MCC0-200S Circular Connectors applications.
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER