S1812R-104K
Mfr.Part #
S1812R-104K
Description
FIXED IND 100UH 169MA 7 OHM SMD
Stock
977
In Stock :
977
Series :
S1812R
Current Rating :
169mA
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Height :
3.4mm
Terminal Finish :
Tin/Silver/Copper (Sn96.5Ag3.0Cu0.5)
Depth :
3.4mm
Q @ Freq :
40 @ 790kHz
TR, 13 INCH
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
DC Resistance (DCR) :
7Ohm Max
Height Seated (Max) :
0.134 3.40mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±10%
Case Code (Imperial) :
1812
Factory Lead Time :
20 Weeks
Lead Free :
Lead Free
Max DC Current :
169mA
Frequency - Self Resonant :
7MHz
Case Code (Metric) :
4532
HTS Code :
JESD-609 Code :
e1
Inductance :
100μH
Test Frequency :
790kHz
Q Factor :
40
Quality Factor-Min (at L-nom) :
40
Datasheets
S1812R-104K
API Delevan S1812R-104K
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD