S1718AMP10TNF
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
S1718AMP10TNF
Manufacturer
TE Connectivity Laird
Description
RF ANT 1.8GHZ PANEL CAB CHAS MT
Manufacturer :
TE Connectivity Laird
Product Category :
RF Antennas
Termination :
TNC Female
Antenna Type :
Panel
Frequency Range :
1.71GHz ~ 1.88GHz
Features :
Cable - 254mm
Applications :
DCS
Number of Bands :
1
RF Family/Standard :
General ISM
Return Loss :
VSWR :
2
Base Product Number :
S1718AMP10
Height (Max) :
5.701 (144.80mm)
Frequency (Center/Band) :
1.8GHz
Package :
Bulk
Power - Max :
75 W
Series :
DirectLink™
Product Status :
Active
Gain :
7.5dBi
Frequency Group :
UHF (1GHz ~ 2GHz)
Ingress Protection :
Mounting Type :
Chassis Mount
Datasheets
S1718AMP10TNF
1 Bands Panel UHF (1GHz ~ 2GHz) Chassis Mount TNC Female 1.8GHz 7.5dBi 5.701 (144.80mm) DCS