S120J33SL0R63L7R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
S120J33SL0R63L7R
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Radial, Disc
Datasheet
Download
Description
CAP CER 12PF 3KV SL RADIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Termination :
Radial
Min Operating Temperature :
-55°C
Packaging :
Bulk
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Mounting Type :
Through Hole
Lead Pitch :
7.5mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
SL
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Factory Lead Time :
10 Weeks
Max Operating Temperature :
125°C
Capacitance :
12pF
Mount :
Through Hole
Published :
Package / Case :
Radial, Disc
Series :
S
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
S120J33SL0R63L7R
Vishay S120J33SL0R63L7R
S 12pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±5% SL -55°C~125°C Through Hole Radial, Disc