S0402-12NH2
Mfr.Part #
S0402-12NH2
Description
FIXED IND 12NH 475MA 220MOHM SMD
Quality Factor-Min (at L-nom) :
21
DC Resistance (DCR) :
220mOhm Max
Current Rating :
475mA
Inductance :
12nH
Q @ Freq :
21 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant :
3.6GHz
Test Frequency :
250MHz
Inductance Frequency - Test :
250MHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.043Lx0.025W 1.09mmx0.64mm
JESD-609 Code :
e0
Height Seated (Max) :
0.030 0.76mm
Terminal Finish :
TIN LEAD OVER NICKEL
Tolerance :
±3%
Rated Current-Max :
0.475A
Datasheets
S0402-12NH2
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD