RW16X94A220JB00
Mfr.Part #
RW16X94A220JB00
Manufacturer
Vishay / Sfernice
Description
SFERNICE FIXED RESISTORS
Manufacturer :
Vishay / Sfernice
Product Category :
Through Hole Resistors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Power Rating :
50W
Length :
94mm
Resistance :
22Ohm
Published :
Composition :
Wirewound
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
5%
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
450°C
Factory Lead Time :
10 Weeks
Diameter :
19.5mm
Radiation Hardening :
No
Datasheets
RW16X94A220JB00
22Ohm, Wirewound,