RW13X70B8R2JB00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RW13X70B8R2JB00
Manufacturer
Vishay / Sfernice
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
SFERNICE FIXED RESISTORS
Manufacturer :
Vishay / Sfernice
Product Category :
Through Hole Resistors
Package / Case :
Radial
Length :
70mm
Tolerance :
5%
Resistance :
8.2Ohm
Min Operating Temperature :
-55°C
Mount :
Bolt
Power Rating :
28W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
75 ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Termination :
Max Operating Temperature :
450°C
Datasheets
RW13X70B8R2JB00
Bolt 8.2Ohm,