RT9818C-35GV
Mfr.Part #
RT9818C-35GV
Package / Case
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Description
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL SOT23-3
Product Category :
Supervisors
Factory Lead Time :
18 Weeks
ECCN Code :
EAR99
Supply Voltage-Max (Vsup) :
6V
Supply Voltage-Min (Vsup) :
0.9V
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Number of Channels :
1
Adjustable Threshold :
No
Mount :
Surface Mount
Reset :
Active Low
Number of Functions :
1
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Length :
2.8955mm
Terminal Position :
Dual
Voltage - Threshold :
3.5V
Mounting Type :
Surface Mount
Reset Timeout :
143ms Minimum
Package / Case :
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Number of Voltages Monitored :
Output :
Open Drain or Open Collector
Supply Voltage :
3V
Number of Terminations :
3
JESD-30 Code :
R-PDSO-G3
3 (168 Hours)
Terminal Form :
Gull wing
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Pitch :
0.95mm