RT8522-12-5M0
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RT8522-12-5M0
Manufacturer
Schaffner EMC, Inc.
Package / Case
Vertical, 4 PC Pin
Datasheet
Download
Description
CMC 5MH 12A 2LN TH
Stock
184
In Stock :
184
Manufacturer :
Schaffner EMC, Inc.
Product Category :
Common Mode Chokes
DC Resistance (DCR) (Max) :
14mOhm Typ
ECCN Code :
EAR99
Number of Lines :
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated AC :
300V
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Filter Type :
Power Line
Mounting Type :
Through Hole
Package / Case :
Vertical, 4 PC Pin
Height (Max) :
2.047 52.00mm
Current Rating (Max) :
12A
Factory Lead Time :
10 Weeks
Inductance @ Frequency :
5mH @ 100kHz
Inductance :
5 mH
RoHS Status :
RoHS Compliant
Series :
RT
Size / Dimension :
1.969Lx1.260W 50.00mmx32.00mm
Published :
2018
Packaging :
Tray
Voltage - Rated DC :
425V
HTS Code :
Datasheets
RT8522-12-5M0
Schaffner EMC, Inc. RT8522-12-5M0
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD