RT2012-32.768-12.5-EXT-TR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RT2012-32.768-12.5-EXT-TR
Manufacturer
Raltron
Package / Case
2-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD
Manufacturer :
Raltron
Product Category :
Crystals
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
Operating Mode :
Fundamental
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Type :
kHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency :
32.768kHz
Series :
RT2012
Frequency Tolerance :
±50ppm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
90kOhm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.047W 2.00mmx1.20mm
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
2-SMD, No Lead
Load Capacitance :
12.5pF