RT0402CRD0713K3L
Mfr.Part #
RT0402CRD0713K3L
Description
RES SMD 13.3K OHM 1/16W 0402
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
13.3kOhm
Max Power Dissipation :
63mW
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power Rating :
63mW
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Number of Terminations :
2
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated DC :
50V
Tolerance :
±0.25%
Datasheets
RT0402CRD0713K3L
YAGEO RT0402CRD0713K3L
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RT Series, Thin Film, 13.3kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C